İş İlanı

Forklift Operatörü


İş Lokasyonu İzmir / Çiğli
İlan Tarihi 25/06/2024 ilan tarihi
Görüntüleme Sayısı 94 görüntülenme
Başvuru Sayısı 0-50 başvuru


IFFCO Turkey Gıda Sanayi Ticaret A.Ş


İlana Başvur

Genel Nitelikler

1975 yılında kurulan IFFCO, Dubai merkezli çok uluslu bir grup olup, iyi entegre edilmiş geniş bir kitlesel pazar gıda ürünleri, ilgili türevler, ara ürünler ve hizmetler yelpazesi üretip pazarlamaktadır.

Dünya çapında 50 ülkede 95 operasyon yürütmekte olup 12.000'den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. 80'den fazla markadan oluşan portföyüyle Orta Doğu'daki ana ve en çeşitli gruplardan biri olarak kendisini sağlam bir şekilde kanıtlamıştır.

IFFCO Turkey, 2009 yılından bu yana İzmir AOSB'de faaliyet göstermekte ve gıda sektörünün en önemli ham maddelerinden olan bitkisel sıvı, katı yağ ve margarin üretimi yapmaktadır. İzmir?de kurulu üretim tesisi ve İstanbul ofisi ile bitkisel yağ rafinasyonundan paketlemesine kadar tüm süreçleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Uluslararası kalite standartları ve ileri üretim teknikleri ile endüstriyel müşterilere, ev dışı tüketim noktalarına, yurt dışı perakende ve endüstriyel noktalara hizmet veren şirketimizin amacı, tüketicisine ve müşterilerine dünya kalitesinde ürünler sunmaktır.

GÖREV UNVANI : FORKLIFT / REACHTRUCK OPERATÖRÜANA GÖREVİ : IFFCO TURKEY GIDA SAN VE TİC. A.Ş 'nin kalite politikası ve kalite hedefleri doğrultusunda işletmelerde forklift / reachtruck adındaki iş makinesini kullanarak taşınacak mal veya eşyayı emniyetli bir şekilde indirme, bindirme ve istifleme işini yürütmektir.GÖREV VE SORUMLULUKLARI:


1- Çalışma yapacağı alanın zemin kontrolünü yapmak.

2- Forklifti çalıştırmadan önce günlük kontrollerini yapmak (motorun yağı, suyu, aküsü, lastikleri, asansör zincirleri vb.).

3- Kullanmış olduğu forkliftin genel temizliğini yapmak, gördüğü arızaları amirlerine iletmek.

4- Çalışmış olduğu alanı düzenli bir şekilde kullanarak taşınacak malları kontrollü ve hasarsız bir şekilde almak, taşımak, yüklemek, boşaltmak ve istiflemek gibi işleri yapmak.

5- Sevkiyat için gelen araçların rampaya yanaştırılmasını sağlamak ve sevk edilecek ürünü araçlara yüklemek.

6- Üretim hattından çıkan ürünlerin el terminali ile barkodu okutularak sisteme kayıt edilmesini sağlamak ve bekleme koşullarına uygun depolama alanına alarak uygun raflara koyulmasını sağlamak.

7- Üretime ambalaj beslemek ve verilen ambalaj malzemelerinin teslim formlarını teyitleşip almak.

8- Üretimden çıkan ambalaj paletlerini ve hasarlı paletleri palet alanına taşımak ve kendi alanlarına koymak.

9- Üretimden çıkan atık karton, hasarlı kolileri, boş tenekeleri düzgün bir şekilde alıp atık alanına taşımak ve hurda atık kodlarına göre konteynerlerin içerisine boşaltmak.

10-Rafinerilerden çıkan ton flexlere konulmuş atık topları alıp gruplarına göre ayrılan yerlerde stoklanmasını sağlamak.

11- Arıtma bölümünden çıkan atık çamur topraklarını yerinden alıp stok alanına bırakmak.

12- Stoklanan atık toprakları ve çamur toprağı sevk edilmesi için gelen araçlara atık kodlarına ve siparişlerine göre yüklemesini yapmak.

13-Tedarikçilerden gelen malzemelerden çıkan iadesi istenilen malzemeleri (palet-ıbc vb.) toplayıp stoklamak ve tedarikçi firmaya iadesini gerçekleştirmek.

14- Yüklemeye hazırlık için gerekli durumlarda palet 14 bölünmesi ve palet streçlemesini yapmak.

15- Çalışma alanlarında kullanılacak donanımların güvenli olduğunun kontrolünü yapmak.

16- Firma sırrı niteliğindeki bilgileri korumak ve şirket dışına çıkartılmamasından sorumlu olmak.

17-Kalite Yönetim Sistemi, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri ve Çevre Yönetim Sistemi'nin gerekliliklerini ve sürekliliğini sağlamak.

18-İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarını uygulamak, gerekli durumlarda riskleri amirine bildirmek.

19- İş güvenliği uzmanına ve kişisel koruyucu kullanım talimatlarına koşulsuz riayet etmek.

20-Amirinin verdiği görevleri yerine getirmek ve amirinin belirlediği yıllık / aylık hedefleri yapmak.

İlan Bilgileri

Sektör: Gıda
Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
Çalışma Konumu: İş yerinde
Mesai Saatleri: 3 vardiya
Vardiya: Var
İşe Alınacak Personel Adedi: 1
İlan Bitiş Tarihi: 09/08/2024
İlana Başvur


Bu ilana başvurmadan firmaya genel başvuru yapmak için:
Genel Başvuru


Firmaya Ait Diğer İlanlar

Kariyerimiz